Forum eportal / edycja
Temat: woda
...płyn przed zakurzeniem. Nie przykrywamy metalowa przykrywką. W tym czasie bowiem uwalniają sie z wody związki fenolu. Staje się ona miękka, gdyz wytrącają się i osiadają również sole wapnia. Następną czynnością będzie przelanie wody do czystego naczynia z jak największym otworem (najlepiej do zwykłego garnka) ale tak, by nie naruszyc osadu na dnie. Tę wodę gotujemy 15-20 min na ostrym ogniu. Ma mocno bulgotać. Wraz z parą ulotnią się chlorofenole i wiele innych szkodliwych związków, m.in. humusowe, mające właściwości rakotwórcze. Przegotowana wodę odstawiamy, przykrywamy ponownie ścierką. Można ja juz bezpiecznie pic."
Kiedyś stosowałam tą metodę, ale znudziło mi się... Może teraz przy dziecku, z braku perspektyw na filtry zacznę znów? Choć i dzbanek to dobry pomysł. zawsze myślałam, że są droższe.
Źródło: wege.dzieciak.pl/viewtopic.php?t=2128
Temat: Zatruty zabytek
...substancji. Znaleziono naftalen i limonen. Naftalen to związek chemiczny służący do produkcji rozpuszczalników i środków owadobójczych. Limonen - też służy do produkcji rozpuszczalników, działa drażniąco na skórę.
Najgorszy był jednak ksylamit - rakotwórczy środek do impregnacji drewna. Objawy jego wdychania to: pogorszenie ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia, duszności, omdlenia, zaburzenia snu, nudności i wymioty. Gdy
chlorofenole okazały się rakotwórcze, w 1987 r. zaprzestano produkcji, a od 1993 r. zakazano ich stosowania w budownictwie. Robotnicy bejcowali w bielniku wszystko właśnie toksycznym ksylamitem żeglarskim.
Tymczasem do "Gazety" wciąż dzwonią i przysyłają maile byli pracownicy Banku Przemysłowego. - Pamiętam ten remont. Śmierdziało po nim strasznie. Jeden z naszych kolegów zmarł na białaczkę w wieku 40 lat. To było w...
Źródło: lodz-eksploracja.org/forum/viewtopic.php?t=1510
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plremcia98.keep.pl